Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

02.05.2018 r.
Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Tegoroczny Finał Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu przeworskiego odbył się  26 kwietnia w hali sportowej przy Gimnazjum nr 1 w Przeworsku ma on na celu popularyzację przepisów ruchu drogowego wśród młodzieży szkolnej. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, okolicznościowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe które m.in. wręczał Wicestarosta Janusz Owsiak.

W tym roku, do konkursu zgłosiło się siedem drużyn ze szkół podstawowych i sześć ze szkoł gimnazjalnych. W turnieju powiatowym udział wzięło łącznie 46 uczniów, którzy wykazali się najlepszymi osiągnięciami podczas eliminacji na poziomie gminnym.

W kategorii szkół podstawowych drużyny zajęły:

I miejsce Szkoła Podstawowa w Gniewczynie Łańcuckiej
II miejsce Szkoła Podstawowa w Dębowie
III miejsce Szkoła Podstawowa w Grzęsce

W kategorii szkół gimnazjalnych drużyny zajęły :

I miejsce Gimnazjum w Gniewczynie Łańcuckiej
II miejsce Gimnazjum w Gaci
III miejsce Gimnazjumw Grzęsce

Komisja konkursowa wyłoniła również uczniów, którzy okazali się najlepsi w poszczególnych kategoriach.

Tor przeszkód bezbłędnie przejechał:

Łukasz Chłopiński - Szkoła Podstawowa w Dobrej

W konkurencji - jazda rowerem w miasteczku ruchu drogowego w sposób szczególny wyróżnili się :

Magdalena Lis – Szkoła Podstawowa w Gniewczynie Łańcuckiej

Michał Korzystka – Szkoła Podstawowa w Gniewczynie Łańcuckiej

Michał Czyrny – Szkoła Podstawowa w Gniewczynie Łańcuckiej

Test wiedzy z przepisów ruchu drogowego najlepiej i bezbłędnie zdał:

Michał Czyrny - Szkola Podstawowa w Gniewczynie Łańcuckiej

Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, okolicznościowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Źródło: http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-przeworsk/wydarzenia/84668,Powiatowy-Turniej-w-Ruchu-Drogowym-w-Przeworsku.html

• Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym