Powiat wspiera osoby niepełnosprawne

07.08.2017 r.
Powiat wspiera osoby niepełnosprawne

Powiat Przeworski jest realizatorem Programu wyrównywania różnic między regionami III”  Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) już od kilku lat. W zeszłym roku za pośrednictwem powiatu środki finansowe na zakup samochodów 9-cio miejscowych przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych dla Środowiskowych Domów Samopomocy otrzymały Gmina Sieniawa (77 000,00 zł)  i Gmina Kańczuga (70 000,00 zł).

W bieżącym roku za pośrednictwem Powiatu Przeworskiego, Gmina Przeworsk złożyła wniosek i otrzymała dofinansowanie na „Wymianę posadzek lastrykowych na ciągach komunikacyjnych poziom parteru „starego budynku” na wykładziny zgrzewalne antypoślizgowe w Zespole Szkół w Mirocinie” w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

Decyzją pełnomocników Zarządu PFRON z dnia 18 lipca br. zostało przyznane dofinansowanie w kwocie 12 tys. zł dla Gminy Przeworsk na wymianę posadzek lastrykowych na wykładziny zgrzewalne w Zespole Szkół w Mirocinie. Pozostałą kwotę na realizację projektu dołoży Gmina Przeworsk ze środków własnych. Realizacja w/w projektu posłuży wyrównaniu szans osób niepełnosprawnych w dostępie do rehabilitacji społecznej i zawodowej, poprzez likwidację barier poruszania się i komunikowania. Podjęte działania zmierzające do wymiany płytek wpłyną na wyższy poziom bezpieczeństwa dla wszystkich uczniów w szkole, a w sposób szczególny stworzą możliwość i właściwe warunki do użytkowania ciągów komunikacyjnych dla uczniów niepełnosprawnych oraz większe szanse ich aktywnego uczestnictwa w życiu szkolnym i społecznym.