Powiat Przeworski wspiera osoby niepełnosprawne

16.07.2019 r.
Powiat Przeworski wspiera osoby niepełnosprawne

15 lipca br. Starosta Przeworski Bogusław Urban i Wicestarosta Jerzy Mazur w Oddziale Podkarpackim Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych podpisali umowy na realizację projektów w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”.

Ze środków PFRON dofinansowane zostaną dwa projekty:

- „Likwidacja barier w Szkole Podstawowej w Urzejowicach w zakresie umożliwiającym osobom niepełnosprawnym poruszanie się i komunikację”, w ramach którego zakupiony zostanie schodołaz do transportu osób niepełnosprawnych (beneficjentem jest Gmina Przeworsk),

- „Dostawa i montaż platformy pionowej w budynku Środowiskowego Domu Samopomocy w Łapajówce” (beneficjentem jest Gmina Zarzecze).

Łączna wartość dofinansowania otrzymanego przez Powiat Przeworski wynosi 31 837,50 zł.