Podjęcie uchwały budżetowej na 2018 r.

10.01.2018 r.
Podjęcie uchwały budżetowej na 2018 r.

Działając w ramach procedury wyznaczonej przepisami ustawy o finansach publicznych w dniu 19 grudnia 2017 roku na XXVI Sesji Rady Powiatu Przeworskiego podjęta została uchwała budżetowa stanowiąca plan dochodów i wydatków Powiatu Przeworskiego na 2018 roku, stanowiąc tym samym główny i najważniejszy punkt sesji.

Rok rocznie, grudniowe sesje przynoszą wiele emocji związanych nie tylko z planowaniem inwestycji, ale także zprzyjęciem budżetu na przyszły rok.

Na ostatniej w 2017 roku sesji Rady Powiatu radni przyjęli budżet, w którym zaplanowano w 2018 roku  dochody w wysokości 69 176878,73 zł, w tym dochody bieżące w wysokości 64.494.256,02 zł. Planowane wydatki w 2018 r. wyniosą 67.753.410,73 zł, w tym wydatki bieżące stanowić będą 59.283.505,66 zł, a inwestycje 6.470.000 zł, co stanowi 12,5% wydatków ogółem. Na realizację zadań inwestycyjnych i bieżących SP ZOZ w Przeworsku zaplanowano kwotę 1.310.000 zł, pokrywającą udział własny złożonych wniosków, a dodatkowo na realizację zadań w ramach działu rolnictwo i łowiectwo, została założona kwota 5.400.000 zł, która zostanie przeznaczona na scalenia gruntów i zagospodarowanie poscaleniowe w miejscowościach na terenie powiatu przeworskiego.

Przedstawiony radnym projekt budżetu pozytywnie zaopiniowany został przez Komisję Budżetową oraz Regionalną Izbę Obrachunkową w Rzeszowie. Radni w głosowaniu jednogłośnie przyjęli zaproponowany projekt budżetu na 2018 roku, za co w końcowych słowach Starosta Powiatu Przeworskiego podziękował, wskazując równocześnie, że jest to budżet prorozwojowy, z uwagi na fakt, iż wszystkie samorządy gminne z terenu powiatu przeworskiego odpowiedziały pozytywnie na propozycję współfinansowania zadań w układzie 50:50, co pozwoli m.in. na zwiększenie inwestycji drogowych.
W imieniu Rady Powiatu Przeworskiego życzenia Noworoczne i Świąteczne złożył Przewodniczący Rady Tadeusz Kiełbowicz, życząc wszystkim wielu sił niezbędnych do realizacji własnych marzeń i planów.

• Podjęcie uchwały budżetowej na 2018 r.