Oddanie do użytku kierowców łącznika drogowego do autostrady

18.07.2019 r.
Oddanie do użytku kierowców łącznika drogowego do autostrady

17 lipca br. Starosta Przeworski Bogusław Urban uczestniczył w uroczystym otwarciu odcinka drogi wojewódzkiej nr 835 Lublin - Przeworsk - Grabownica Starzeńska na odcinku od węzła A4 „Przeworsk” do drogi krajowej nr 94 w miejscowości Gwizdaj.

– Droga 835 to droga biegnąca od północy do południa przez cały powiat przeworski. Węzeł komunikacyjny w tym miejscu daje możliwość dalszych inwestycji, dalszego naszego rozwoju. Tą drogą powiat przeworski żyje, tu będą mogły być przygotowywane tereny pod inwestycje, ponadto pozwala na bardzo szybkie przemieszczanie się w kierunku Rzeszowa, w kierunku Bieszczad – podkreślił Starosta Przeworski Bogusław Urban.

Starosta Przeworski podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej istotnej dla naszego województwa inwestycji.

Wartość zadania wyniosła prawie 24 mln zł, natomiast wartość dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 - 2020 to prawie 20 mln zł.

Wykonawcą robót było konsorcjum firm z Rzeszowa: Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów oraz Wolmost.

Galeria:

• Oddanie do użytku kierowców łącznika drogowego do autostrady