Modernizacja Ewidencji Gruntów i Budynków w powiecie przeworskim

22.09.2017 r.
Modernizacja Ewidencji Gruntów i Budynków w powiecie przeworskim

W ramach projektu Podkarpacki System Informacji Przestrzennej (PSIP), realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, powiat przeworski prowadzi: modernizację i aktualizację ewidencji gruntów i budynków w 65 miejscowościach naszego powiatu, obejmujących wszystkie gminy.

Koszt całego projektu dla powiatu przeworskiego wynosi 9 197 516,88 zł, w tym koszt prac geodezyjnych to 7 452 992,80 zł. Udział dofinansowania z dotacji unijnej wynosi 85%, a wkład własny to tylko 15%.

W ramach tych prac w latach 2017-2018 zostaną wykonane:

- Bezpośrednie ustalenia granic na zgodne oświadczenie stron w terenach zabudowanych.

- W terenach rolnych granice zostaną pozyskane na podstawie zdjęć lotniczych i ustalone z właścicielami gruntów.

- Zostaną pomierzone budynki i zaktualizowane użytki gruntowe.

Celem modernizacji ewidencji gruntów i budynków (EGiB) jest poprawa jakości gromadzonych danych i ich aktualność zgodnie z przepisami prawa.

Celem projektu Podkarpacki System Informacji Przestrzennej (PSIP) jest budowa geoportalu informacji przestrzennej, gdzie za pomocą e-usług - mieszkaniec powiatu załatwi typowe sprawy w urzędzie „bez wychodzenia z domu”.

Geodeci wykonujący pomiary posiadają odpowiednie imienne upoważnienia.
Po pomiarach geodezyjnych w siedzibach gmin na okres 15 dni, będzie wyłożony do wglądu projekt operatu, o czym będziemy informować w terminie późniejszym na tablicach ogłoszeń.

Prosi się o przychylność i współpracęz geodetami, którzy będą pojawiać się na gruncie oraz o czynne uczestnictwo mieszkańców.

Więcej informacji na stronach: