Regionalny Konkurs Grantowy programu Równać Szanse

20.08.2019 r.

Obrazek

To konkurs dla lokalnych organizacji pozarządowych, gminnych domów kultury i bibliotek oraz nieformalnych grup dorosłych (które chcą założyć organizację pozarządową), z małych miejscowości do 20 000 mieszkańców.

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza Regionalny Konkurs Grantowy (RKG), w którym można otrzymać dotację (w kwocie 8 500 PLN) na projekty w miejscowościach do 20 000 mieszkańców! Celem Regionalnego Konkursu Grantowego jest wsparcie projektów, które rozwijają u młodych ludzi umiejętności wykorzystania tego, co może im sprzyjać w nich samych i otaczającym środowisku oraz umiejętności zjednywania sobie innych podczas pracy w grupie i realizacji wspólnych celów.

O dotację mogą ubiegać się instytucje z miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców:

• Ochotnicze Straże Pożarne,
  • organizacje pozarządowe (zarejestrowane w formie stowarzyszeń i fundacji w KRS lub w ewidencji prowadzonej przez Starostów),
  • miejskie i gminne domy kultury,
  • powiatowe, miejskie i gminne biblioteki,
  • nieformalne grupy dorosłych.

Kim mają być uczestnicy?

Uczestnicy projektu to młodzież w wieku od 13 do 19 lat (uczniowie klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych) z terenów wiejskich i małych miast (do 20 000 mieszkańców). Zalecana liczebność grupy projektowej to 12-20 osób.

Granty

Maksymalna kwota dotacji to 8 500 zł na projekty trwające minimum 6 miesięcy, realizowane ze stałą grupą młodych w wieku 13-19 lat.

W jakim terminie ma być realizowany projekt?

Dotacje będą przyznawane na projekty sześciomiesięczne, realizowane pomiędzy 1 stycznia a 30 czerwca 2020 r.

Zakończenie naboru wniosków - 7.10.2019 r. godzina 12 w południe! Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 18 listopada 2019 r. na stronie internetowej: www.rownacszanse.pl