Program grantowy Fundacji BOŚ „Zielona Ławeczka”

19.04.2018 r.

Obrazek

Fundacja Banku Ochrony Środowiska zaprasza do udziału w programie grantowym „Zielona ławeczka”. Do udziału mogą zgłaszać się grupy sąsiedzkie z otwartych osiedli w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców. Wnioski można składać do 31 maja 2018 r.

Każdy z nas chciałby decydować o miejscu, w którym żyje. Zależy nam by było ono bezpieczne, czyste, zadbane, zielone. Coraz więcej osób chce mieć wpływ na osiedlowe otoczenie. Mają chęć do pracy, pomysły i tworzą zgrane grupy sąsiadów. Przecież relacje ludzkie są najważniejsze, a współdziałanie zawsze przynosi dobre efekty.

Dzięki projektowi grantowemu Fundacji BOŚ „Zielona ławeczka” możecie wcielić swoje pomysły w życie. Konkurs umożliwia przemianę zaniedbanych lub niezagospodarowanych terenów na osiedlach w zielone zakątki, miniogrody z ławeczką. Pozwoli to ożywić miejsca wokół bloków, stworzyć przestrzeń do odpoczynku i spotkań. Do tej pory projekt pomógł już 65 grupom sąsiedzkim z całej Polski w rewitalizacji ich osiedlowych podwórek i samodzielnym stworzeniu pięknych ogrodów.

Do udziału mogą zgłaszać się grupy sąsiedzkie z otwartych osiedli w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców. Wystarczy zarejestrować swój udział na stronie www.zielonalaweczka.pl i do 31 maja br. wypełnić wniosek o grant. Najlepsze projekty zagospodarowania przestrzeni mają szansę zdobyć dofinansowanie w wysokości do 800 zł oraz nagrodę rzeczową w postaci ławki parkowej o wartości 400 zł. Przewidzianych jest 15 grantów. Pokażcie jak wiele można zdziałać wspólnymi siłami - wystarczą tylko chęci i dobry pomysł. Razem możecie więcej!

www.zielonalaweczka.pl

źródło: http://fundusze.ngo.pl/wiadomosc/2176143.html