Program Europa dla Obywateli: Trwa nabór wniosków w obu komponentach

20.01.2017 r.

Punkt Kontaktowy „Europa dla obywateli” przypomina o trwającym naborze wniosków w programie „Europa dla obywateli”. Szansę na otrzymanie dofinansowania na działania obywatelskie, społeczne i dotyczące pamięci europejskiej mają organizacje, samorządy i instytucje posiadające osobowość prawną i nienastawione na zysk, zainteresowane realizacją projektów międzynarodowych lub o wymiarze europejskim.

Zaproszenie do składania wniosków obejmuje wszystkie komponenty i działania programu:

• Komponent 1. Pamięć europejska (jedyny nabór w roku)
  • Komponent 2. Demokratyczne zaangażowanie i uczestnictwo obywatelskie:
    • Działanie 2.1. Partnerstwo miast
    • Działanie 2.2. Sieci miast
    • Działanie 2.3. Projekty społeczeństwa obywatelskiego (jedyny nabór w roku)

Ostateczny termin składania aplikacji to 1 marca 2017 r., godz. 12:00 czasu brukselskiego.

Aby przystąpić do generowania wniosku, każda z organizacji zaangażowanych w projekt musi być zarejestrowana w Portalu Uczestnika i posiadać indywidualny kod PIC (ang. Participant Identification Code). Szczegółowa instrukcja znajduje się w zakładce „Jak złożyć wniosek?”.

Od 2017 roku obowiązuje nowa wersja Przewodnika Programowego – zachęcamy do zapoznania się z tym dokumentem i przykładowymi formularzami wniosków z komentarzami.

Przy opracowywaniu projektów pomocne będą także priorytety programu ogłoszone przez Komisję Europejską na lata 2016-2020. Ich uwzględnienie zwiększa szanse wniosku na otrzymanie dofinansowania.

Wszelkie informacje dotyczące trwającego naboru znajdują się na stronie Agencji Wykonawczej ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego.

Drugi nabór – tym razem tylko w działaniach 2.1. Partnerstwo miast i 2.2. Sieci miast – zostanie zakończony 1 września 2017 r. Szczegółowy harmonogram naborów wniosków obowiązujący do 2020 r. jest dostępny tutaj.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: http://europadlaobywateli.pl/trwa-nabor-wnioskow-w-obu-komponentach-2017/

Źródło: http://fundusze.ngo.pl/wiadomosc/2017809.html