3. EDYCJA PROGRAMU „GENERACJA 6.0” FUNDACJI BGK

05.06.2020 r.

Cele programu

Organizator programu, Fundacja BGK chce przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu i technologicznemu osób w wieku 60+, poprzez inicjatywy w obszarze społecznym i technologicznym, mające na celu poszerzanie ich wiedzy oraz rozwijanie ich umiejętności. Chce również, dzięki zabiegom rehabilitacyjnym lub fizjoterapeutycznym, wpłynąć na poprawę sprawności ruchowej i kondycji fizycznej tychże osób. Celem jest także rozwój zainteresowań kulturalnych poprzez organizację różnych wydarzeń kulturalnych skierowanych do osób z tej grupy wiekowej.

Dofinansowanie może być przeznaczone na:

• przygotowanie oraz prowadzenie zajęć, kursów lub warsztatów, o charakterze edukacyjnym lub rehabilitacyjnym, skierowanych do beneficjentów Projektu,
  • zakup sprzętu lub pomocy dydaktycznych, potrzebnych do zrealizowania Projektu,
  • organizację wydarzeń kulturalnych, których koszt nie może przekroczyć 4 500,00 złotych brutto,
  • usługę księgową, związaną z Projektem, której koszt nie może przekroczyć 500,00 złotych brutto,
  • koordynację Projektu, której koszt nie może przekroczyć 500,00 złotych brutto,
  • ewentualne porady specjalistyczne.

Należy złożyć wniosek w generatorze na stronie www.dotacje.fundacjabgk.pl.

W ramach 3. edycji programu „Generacja 6.0” będzie możliwość zorganizowania warsztatów i zajęć edukacyjnych lub rehabilitacyjnych, z uwzględnieniem wydarzeń kulturalnych (np. teatr, kino, filharmonia, opera, muzea, spotkania z poezją, wystawienie sztuki itp.).

Projekt powinien trwać od 4 do 6 miesięcy, czyli minimum 120 dni, przy czym powinien być realizowany cyklicznie (nie chodzi o jednorazowe działanie).

W nowej edycji programu wygra maks. 30 najlepszych projektów, które zostaną dofinansowane każdy na kwotę do 15 000,00 zł brutto.

Program jest adresowany do:

• fundacji,
  • stowarzyszeń
  • bibliotek publicznych
  • domów kultury,
  • gmin (jednostki samorządu terytorialnego),
  • Kół Gospodyń Wiejskich zarejestrowanych w rejestrze prowadzonym przez ARiMR.

Termin składania wniosków: od 02.06.2020 r. do 17.07.2020 r.

WYNIKI BĘDĄ OGŁOSZONE 15 października 2020 r. do godz. 18:00

Realizacja projektów w terminie od 04.01.2021 r. do 30.06.2021 r.

Informacji udziela Opiekun Projektu:

Joanna Miszkurka

e-mail: joanna.miszkurka@fundacjabgk.pl

Szczegółowe informacje oraz dokumenty tj. Regulamin Generacja 6.0 III edycja, Lista Gmin Generacja 6.0 III edycja, Wzór wniosku Generacja 6.0 III edycja znajdują się na stronie: http://witrynawiejska.org.pl/component/k2/item/53140

Źródło: https://www.fundacja.bgk.pl/program/generacja-6-0/