Koncert mistrzyni unikalnego śpiewu

10.12.2019 r.
Koncert mistrzyni unikalnego śpiewu

7 grudnia br. w Wiejskim Domu Kultury w Studzianie odbył się koncert podsumowujący projekt „Władysława Rosół – mistrzyni unikalnego śpiewu”, realizowany przez Centrum Kulturalne w Przemyślu.

Pani Władysława, śpiewaczka ludowa ze Studziana, wraz z uczennicami, czyli Zespołem Śpiewaczym „Studzieńczanki” zaprezentowała tradycyjne dawne pieśni ludowe ze Studziana i okolic. Dopełnieniem koncertu był występ dzieci i młodzieży wraz z Zespołem Śpiewaczym, uczestniczących w projekcie pn. „Tańcz i nie żałuj podłogi - przeworski taniec i śpiew dla pokoleń” realizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Przeworsku.

Gratulacje dla Mistrzyni oraz uczennic przekazała uczestnicząca w spotkaniu Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Promocji i Ochrony Zdrowia Starostwa Powiatowego w Przeworsku Joanna Mordarska.

Fot. UG Przeworsk

• Koncert mistrzyni unikalnego śpiewu