IX Spinningowy Puchar Mleczki

16.11.2017 r.
IX Spinningowy Puchar Mleczki

W słoneczną niedzielę 5 listopada odbyła się kolejna już IX edycja Spinningowego Pucharu Mleczki, równolegle w oddzielnej klasyfikacji odbyły się Spinningowe Mistrzostwa Koła PZW „JAZ” w Przeworsku. Organizatorem zawodów było koło PZW „JAZ” w Przeworsku. Udział wzięło 61 wędkarzy z Dynowa, Lubaczowa, Lublina, Przemyśla, Przeworska, Rzeszowa, Zamościa, Werbkowic, Jarosławia, Pruchnika, Łańcuta, Tarnowa.

Honorowym patronatem naszą imprezę objął Starosta Przeworski Pan Zbigniew Kiszka oraz Burmistrz miasta Przeworska Pan Leszek Kisiel. Uczestnicy zebrali się o godz. 7:00 pod wiatą na Zakolu. Z samego rana do dyspozycji zawodników było przygotowane przez gospodarza koła kol. Wacka śniadanie w postaci domowego smalcu, ogórków oraz wędlin kolegi Michała Benbenka. Około godziny 7:30 prezes koła kol. Mateusz Kowal powitał przybyłych gości, wymienił sponsorów dzięki którym zawody mogły dojść do skutku w tak wspaniałej formie oraz przypomniał zasady, według których odbywać się miały zawody.

Rywalizacja rozpoczęła się o godz. 8:00 i trwała 5 godz. Godziną zdania kart startowych była 13:30. Podczas rywalizacji na Zakolu dostępne były ciepłe napoje,można było skorzystać z poczęstunku. Pogoda w tym roku wyjątkowo dopisała i nie zaskoczyła śniegiem jak w roku ubiegłym. 29 startujących złowiło punktowane ryby. Łącznie złowiono 73 ryby zaliczane do punktacji. Po zakończeniu rywalizacji wszyscy zaproszeni zostali na kiełbasę z ogniska oraz gorący bigos przygotowany przez kol. Wacka, po czym rozpoczęła się dekoracja najlepszych zawodników. Prezes koła Mateusz Kowal przywitał przybyłych na zakończenie gości, Prezesa Okręgu PZW Przemyśl Pana Jana Bieniasza oraz jednego ze sponsorów Pana Karola Benbenka. Prezes okręgu wręczał zwycięzcom puchary ufundowane przez Starostę Przeworskiego Pana Zbigniewa Kiszkę.
W czołówce było bardzo ciasno, decydowały minimalne różnice. Zwycięzcą zawodów z wynikiem 1385 pkt został Artur Saweczko z okręgu zamojskiego, II miejsce zajął Tomasz Zakościelny z koła „Jaz” w Przeworsku - 1360 pkt, a III był Tomasz Krupiński z koła Wodnik Kańczuga- 1350 pkt.
Wspólnie ze Spinningowym Pucharem Mleczki odbyły się Spinningowe Mistrzostwa Koła „JAZ” w Przeworsku. Mistrzem koła został Tomasz Zakościelny, pierwszym V-ce mistrzem Mateusz Gołdasz, a drugim V-ce mistrzem Piotr Żuk.
Po dekoracji odbyła się tradycyjnie teletombola, w której każdemu z zawodników losowano nagrody mniej lub bardziej wartościowe ufundowane przez sponsorów. Atmosfera była jak zawsze koleżeńska. W ubiegłym roku rozważaliśmy uatrakcyjnić zawody bitwą na śnieżki jednak pogoda nam tego oszczędziła.
Po oficjalnym zakończeniu zawodów długo jeszcze biesiadowano, dzielono się doświadczeniami oraz zacieśniano przyjacielskie więzy.
W imieniu zarządu koła JAZ w Przeworsku dziękujemy wszystkim za przybycie a sponsorom za wsparcie i z niecierpliwością oczekujemy kolejnej edycji Spinningowego Pucharu Mleczki, na który serdecznie zapraszamy.
Z wędkarskim pozdrowieniem – WODOM CZEŚĆ!
Patronat Honorowy.
Starosta Przeworski Pan Zbigniew Kiszka
Burmistrz Miasta Przeworska Pan Leszek Kisiel
Patronat Medialny.
Wędarski Świat.

Sponsorzy:
Starosta Przeworski Pan Zbigniew Kiszka
Zakład Rzeżniczo Wędliniarski Benbenek
Hurtownia Wędkarska Raf-Mar Kraków
Sklep Wędkarski Karina – Warszawska – Rzeszów.
Sklep Wędkarski Sów -pol – Krzyżanowskiego – Rzeszów.
Sklep Wędkarski Gosia – Krasickiego – Przeworsk.
Sklep Wędkarski Jazgarz – Danielewicza – Łańcut.
Woblery JR – Janusz Ryczkowski
TTCarp – Tomasz Turek
KOGUTY LEONA

Wyniki:
Najaktywniejszy – Paweł Kobiałka – 10 szt.
Największy Kleń – 39 cm – Mateusz Gołdasz
Największy Jaź – 34 cm – Piotr Kolasa