Wsparcie dla rolników w ramach "Premii na rozpoczęcie działalności pozarolniczej"

24.09.2018 r.

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informuję o prowadzonej kampanii informacyjnej, która dotyczy przyznania wsparcia dla rolników w ramach " Premii na rozpoczęcie działalności pozarolniczej ". Wsparcie to finansowane jest z budżetu PROW 2014 - 2020. O premię na rozpoczęcie działalności pozarolniczej mogą ubiegać się rolnicy, domownicy, małżonkowie rolnika, którzy m.in. podlegają ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie, nieprzerwanie co najmniej od 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy.

Nabór wniosków rozpocznie się od 15 października i potrwa do 13 listopada 2018 roku.

Szczegółowe informacje o zasadach pomocy udzielanej w ramach w.w działania dostępne są na stronie internetowej ARiMR, Podkarpackim Oddziale Regionalnym i Biurach Powiatowych ARiMR.

Z-ca Dyrektora POR ARiMR

Wiesław Polek