Komunikat w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 16 maja 2016 r. o przeciwdziałaniom zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym

09.03.2018 r.

Obrazek

W związku z pismem z Ministerstwa Sprawiedliwości w sprawie prośby o przekazanie informacji podległym i nadzorowanym jednostkom przez Starostę Przeworskiego, w szczególności stowarzyszeniom i fundacjom, o obowiązkach i sankcjach wynikających z przepisów ustawy z dnia 16 maja 2016 r. o przeciwdziałaniom zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym (Dz. U. z 2018 r., poz. 405), Starosta Przeworski informuje, że zgodnie z art. 21 ustawy z dnia 16 maja 2016 r. o przeciwdziałaniom zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym (Dz. U. z 2018 r., poz. 405), w przypadku zatrudnienia lub przed dopuszczeniem osób do innej działalności związanej z wychowaniem, edukacją, wypoczynkiem, leczeniem małoletnich lub z opieką nad nimi (np. wyjazdy na ferie zimowe, agroturystyka, obozy) pracodawca lub inny organizator w zakresie takiej działalności ma obowiązek sprawdzenia, czy dane zatrudnianej czy dopuszczonej osoby są zamieszczone w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym (RSPTS).

Podpisz i wyślij JPK_VAT z Profilem Zaufanym

20.02.2018 r.

Obrazek

Coraz mniej czasu pozostało mikroprzedsiębiorcom na przesłanie pierwszego JPK_VAT (do 26 lutego). Aby mieć pewność skutecznej realizacji tego obowiązku, warto jak najszybciej założyć Profil Zaufany, a dzięki niemu szybko i bezpiecznie wysłać dokumenty do systemu skarbowego.

Od 1 stycznia najmniejsi przedsiębiorcy – płatnicy VAT, zatrudniający do 10 osób, o obrotach nieprzekraczających 2 mln euro rocznie (także prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze) - najpóźniej do 26 lutego 2018 r. po raz pierwszy muszą wysłać do systemu Ministerstwa Finansów Jednolity Plik Kontrolny (JPK_VAT).

JPK_VAT przesyła się wyłącznie elektronicznie. Do podpisania JPK_VAT potrzebny jest bezpłatny Profil Zaufany (eGO) lub certyfikat kwalifikowany (płatny, komercyjny sposób autoryzacji danych).