Stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym

04.03.2019 r.

Obrazek

Program Pomocy Dzieciom jest skierowany do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujących się dziećmi, które wskutek choroby lub wypadku znalazły się w ciężkim stanie klinicznym. Są to dzieci wymagające wsparcia funkcji życiowych za pomocą respiratora bądź koncentratora tlenu, karmienia dojelitowego lub pozajelitowego, innych całodobowych specjalistycznych zabiegów opiekuńczych i pielęgnacyjnych. Jest to program pomocy socjalnej ukierunkowanej na uzyskanie trwałej poprawy sytuacji życiowej rodziny stypendysty, która deklaruje gotowość do wykorzystania wszystkich własnych możliwości pokonania trudności.

Konkurs ZIELONA ŁAWECZKA edycja 2019

27.02.2019 r.

ZIELONA ŁAWECZKA to ogólnopolski, prospołeczny projekt grantowy adresowany do mieszkańców otwartych osiedli (zarządzanych przez spółdzielnie i wspólnoty) w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców.

Powiatowy konkurs plastyczny dla dzieci przedszkolnych „Baśnie, bajki, bajeczki - uczą nas życia"

26.02.2019 r.

Obrazek

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Św. Brata Alberta w Studzianie.

Przedmiotem konkursu jest praca plastyczna n/t „Baśnie, bajki, bajeczki - uczą nas życia".

Nabór wniosków w ramach Działania „Restrukturyzacja małych gospodarstw”

26.02.2019 r.

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informuję o prowadzonej kampanii informacyjnej, która dotyczy przyznania wsparcia dla rolników w ramach Działania "Restrukturyzacja małych gospodarstw " finansowanego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Dofinansowane będą projekty restrukturyzujące małe gospodarstwa rolne. Projekty takie będą miały na celu rozwój produkcji rolnej w gospodarstwie i powinny przyczynić się do wzrostu dochodów z tych gospodarstw. Pomoc będzie udzielana w postaci premii w maksymalnej wysokości 60 000,00 zł.

Dopłaty bezpośrednie za 2019 rok: oświadczenia można składać tylko do 14 marca

12.02.2019 r.

W tym roku po raz drugi polscy rolnicy będą składali wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych z PROW 2014-2020 obowiązkowo przez internet - za pomocą aplikacji eWniosekPlus. Właścicielom małych gospodarstw pozostawiono, tak jak było to w 2018 r., możliwość złożenia oświadczenia. Agencja będzie je przyjmowała od 15 lutego do 14 marca 2019 r.