Powiatowy Lekarz Weterynarii w Przeworsku informuje o wprowadzeniu zmian przez ARiMR polegających na wycofaniu z dniem 1.01.2021 r. druków dwupodpisowych

10.02.2021 r.

Obrazek

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Przeworsku informuje o wprowadzeniu zmian przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa polegających na wycofaniu z dniem 1.01.2021 r. druków dwupodpisowych. Nowa zmiana polega na udostępnieniu podmiotom zewnętrznym jedynie formularzy jednopodpisowych dotyczących wszystkich gatunków zwierząt gospodarskich oznakowanych (podpisanych przez kupującego lub zbywającego).
W przypadku posiadania druków dwupodpisowych (na których jest możliwość złożenia podpisu zarówno przez nabywającego jak i przez zbywającego) należy pamiętać, aby taki druk był podpisany tylko przez jednego z posiadaczy - albo tylko przez nabywającego, albo tylko przez zbywającego.

Obowiązujące formularze dotyczące identyfikacji i rejestracji zwierząt znajdują się na stronie internetowej  Agencji  (www.arimr.gov.pl)  w  zakładce:  „Identyfikacja  i  Rejestracja Zwierząt": https://www.arimr.gov.pl/identyfikacja-i-rejestracja-zwierzat/formularze-dotyczace-identyfikacji-i-rejestracji-zwierzat-gospodarskich.html

Równocześnie ARiMR zachęca do korzystania z Portalu IRZplus, który umożliwia posiadaczom zwierząt gospodarskich oznakowanych dokonanie zgłoszeń zwierzęcych w imieniu własnej siedziby stada oraz przegląd informacji wprowadzonych bezpośrednio do systemu informatycznego ARiMR, w którym prowadzony jest rejestr zwierząt gospodarskich oznakowanych.
Informacje dotyczące obsługi zgłoszeń przez Internet - Portal IRZplus znajdują się na stronie internetowej Agencji (www.arimr.gov.pl): https://www.arimr.gov.pl/identyfikacja-i-rejestracja-zwierzat/obsluga-zgloszen-przez-internet-portal-irzplus.html