Konferencja pt. "Edukacja wobec wyzwań cyfrowego świata"

14.10.2019 r.

W obliczu intensywnego rozwoju technologii informacyjnych Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka dokłada wszelkich starań, aby nadążyć za wymaganiami współczesnego świata  i człowieka. W związku z tym wraz z innymi bibliotekami pedagogicznymi województwa podkarpackiego realizuje projekt Podkarpackie e – biblioteki pedagogiczne (w ramach działania 2.1 Podniesienie efektywności i dostępności e – usług Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020).

Pragnąc przybliżyć wykorzystywanie nowych technologii w edukacji oraz nowoczesne e-usługi wdrożone przez podkarpackie biblioteki w ramach omawianego projektu Pedagogiczna Biblioteka im. J.G. Pawlikowskiego w Przemyślu wraz z filiami w Jarosławiu, Przeworsku i Lubaczowie organizuje konferencję pt. Edukacja wobec wyzwań cyfrowego świata.

W programie przewidujemy:

11.00 – 11.10  - Otwarcie konferencji

11.10  –  12.10  -  Edukacja wobec wyzwań cyfrowego świata
/prof. nadz. AWSB dr hab. inż. Janusz Morbitzer, Akademia WSB, Dąbrowa Górnicza/

12.10 – 12.40 -  Nowy e-wymiar bibliotek pedagogicznych
/Seweryn Kolano, Kierownik Biura Informatyki Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie/

12.40 – 12.55 - Działalność edukacyjno - kulturalna PBW w Przemyślu – oferta na rok szkolny 2019/2020
/Kierownicy wydziałów oraz filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Przemyślu/

12.55 – 13.00 - Podsumowanie spotkania