Inauguracja Roku Szkolnego 2019/2020 w Kańczudze, Świętoniowej i Ostrowie

03.09.2019 r.
Inauguracja Roku Szkolnego 2019/2020 w Kańczudze, Świętoniowej i Ostrowie

2 września br. Starosta Przeworski Bogusław Urban uczestniczył w inauguracji roku szkolnego w Zespole Szkół w Kańczudze, dla którego organem prowadzącym od 1 września jest Miasto i Gmina Kańczuga. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele parafialnym.

Następnie społeczność szkolna oraz zaproszeni goście udali się do budynku szkoły. Wiele ciepłych słów padło pod adresem szkoły z ust zaproszonych gości, Starosty Przeworskiego Bogusława Urbana oraz Burmistrza Miasta i Gminy Kańczugi Andrzeja Żygadły. Burmistrz podkreślił, że gmina jako nowy organ prowadzący dołoży wszelkich starań, aby wspierać i rozwijać placówkę.

Fot. ZS w Kańczudze

2 września br. Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Przeworskiego Paweł Tworek, w imieniu Starosty Przeworskiego Bogusława Urbana, uczestniczył w Gminnym Rozpoczęciu Roku Szkolnego w Świętoniowej. W uroczystości udział wzięli także m.in. Członkowie Zarządu Powiatu Przeworskiego Agnieszka Bukowa-Jedynak i Wiesław Bukowski. Rozpoczęto Mszą Świętą w kościele parafialnym koncelebrowaną przez JE ks. abp Adama Szala Metropolitę Przemyskiego, ks. Prałata Tadeusza Gramatykę i ks. Proboszcza Leszka Doparta. W tym dniu, uroczystym przecięciem wstęgi i poświęceniem, oddano do użytku salę gimnastyczną przy Szkole Podstawowej w Świętoniowej, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości. Odśpiewano hymn państwowy, minutą ciszy upamiętniono ofiary II wojny światowej. Po ślubowaniu uczniów klasy pierwszej oraz okolicznościowych przemówieniach  nastąpiła część artystyczna w wykonaniu młodzieży szkolnej. Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Przeworskiego z okazji inauguracji roku szkolnego odczytał list Starosty Przeworskiego.

Fot. UG Przeworsk

Gminna Inauguracja Roku Szkolnego 2019/2020 miała miejsce także w Szkole Podstawowej imienia Stanisława i Janka Bytnarów w Ostrowie w dniu 3 września br. Rozpoczęła się Mszą Świętą na boisku szkolnym oprawioną przez ks. Proboszcza Zenona Bieszczada. W imieniu Starosty Przeworskiego Bogusława Urbana list odczytała inspektor Wydziału Oświaty, Kultury, Promocji i Ochrony Zdrowia Starostwa Powiatowego w Przeworsku Klaudia Krupa. Inauguracja została połączona z akcją „Przerwany marsz…”. Zaproszeni zostali seniorzy z terenu gminy Gać, którzy należą do pokolenia Polskich Dzieci Wojny. W części artystycznej zaprezentowali się uczniowie szkoły.

Fot. GBP Gać

• Inauguracja Roku Szkolnego 2019/2020 w Kańczudze, Świętoniowej i Ostrowie