I miejsce dla projektu scalenia gruntów – wsi Kisielów, gmina Zarzecze

06.02.2019 r.
I miejsce dla projektu scalenia gruntów – wsi Kisielów, gmina Zarzecze

W dniach 10-11 stycznia w Krakowie odbyło się „Seminarium podsumowujące XLII Ogólnopolski Konkurs Jakości Prac Scaleniowych" zorganizowany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W tegorocznej edycji Powiat Przeworsk zdobył I miejsce w  kategorii projektów scaleń gruntów dla wsi Kisielów, gm. Zarzecze.

Ocenie poddano 10 założeń do projektów scaleń gruntów, 2 projekty scaleń gruntów oraz 3 projekty scaleń gruntów przeprowadzone w związku z budową autostrady.

Powiat przeworski w ostatnich latach wiedzie prym w prowadzeniu prac scaleniowych w województwie podkarpackim jak i na obszarze całego kraju. Łączna suma powierzchni objętej scaleniem gruntów w powiecie przeworskim na ten moment to ok. 7 tys. ha za kwotę ok. 76,5 mln zł, w tym zagospodarowanie poscaleniowe wyniesie ok. 54 mln zł.