Gminne Uroczystości Dożynkowe w Wylewie

26.08.2019 r.
Gminne Uroczystości Dożynkowe w Wylewie

25 sierpnia br. Wicestarosta Przeworski Jerzy Mazur uczestniczył w Gminnych Uroczystościach Dożynkowych w Wylewie. Rozpoczęły się one Mszą Świętą w kościele pw. WNMP w Sieniawie, podczas której poświęcone zostały wieńce dożynkowe i chleb.

Następnie korowód dożynkowy przejechał na plac przy remizo-świetlicy w Wylewie, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości. Po obrzędzie dożynkowym – prezentacji wieńców, ceremoniale przekazania chleba i okolicznościowych wystąpieniach – nastąpiła część artystyczna. Wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. prof. K. Sucheckiego w Wylewie, laureaci Konkursu Piosenki Polskiej, koła gospodyń wiejskich z terenu miasta i gminy Sieniawa oraz gościnnie zespół „Jagoda” ze Starego Miasta w gm. Leżajsk.

Fot. UMiG Sieniawa

• Gminne Uroczystości Dożynkowe w Wylewie