Gminne Obchody Jubileuszu 100 - lecia Odzyskania Niepodległości w Urzejowicach

13.11.2018 r.
Gminne Obchody Jubileuszu 100 - lecia Odzyskania Niepodległości w Urzejowicach

10 listopada br. Starosta Przeworski Zbigniew Kiszka uczestniczył w Gminnych Obchodach Jubileuszu 100 - lecia Odzyskania Niepodległości, które rozpoczęły się przyjazdem grupy rekonstrukcyjnej i „gen. Józefem Hallerem” kolejką wąskotorową do Urzejowic.

Msza św. w intencji ojczyzny odprawiona została o godz. 13:15 w Kościele parafialnym pw. Św. Mikołaja w Urzejowicach. Następnie złożono kwiaty pod pomnikiem Żołnierza Odrodzonej Polski -  Hallerczyka z 1939 roku upamiętniającym śmierć 41 mieszkańców wsi Urzejowice biorących udział w walkach o niepodległość.