Dożynki Gminne w Urzejowicach

22.08.2018 r.
Dożynki Gminne w Urzejowicach

19 sierpnia br. w Urzejowicach odbyły się Dożynki Gminne, w których uczestniczył Starosta Przeworski Zbigniew Kiszka. Od południa starostowie Dożynek – Marta Pieniążek i Janusz Sikora zapraszali mieszkańców, jeżdżąc barwnym korowodem z motocyklistami i traktorami po wiosce. Następnie korowód z 12 wieńcami, Orkiestrą Dętą Gminy Przeworsk wyruszył do kościoła parafialnego pw. św. Mikołaja Biskupa w Urzejowicach.

O godz. 14:00 rozpoczęto Mszę św. w intencji Rolników z terenu Gminy Przeworsk koncelebrowaną przez ks. prał. dr. Stanisława Szałankiewicza i proboszcza ks. Antoniego Łyko.

Dalsza część uroczystości dożynkowych odbywała się na stadionie LKS Urzejowice. Starostowie Dożynek przekazali na ręce Wójta Gminy Przeworsk Daniela Krawca chleb dożynkowy, który został podzielony i z wyrazem szacunku przekazany mieszkańcom i zaproszonym gościom. Gospodarz Gminy podziękował Rolnikom za ich ciężką pracę i trud włożony w uprawianie ziemi.

Po tradycyjnym obrzędzie dożynkowym i zabraniu głosu przez zaproszonych gości odbył się występ w wykonaniu Koła Gospodyń Wiejskich w Urzejowicach wraz z młodymi wieńcarzami.

Wystrzał z armaty przez nowopowstałą grupę rekonstrukcyjną - kosynierów z Ujeznej był wyraźnym akcentem z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości. Następnie wystąpił Samodzielny Oddział Chorągwi hetmana Jana KarolaChodkiewicza Ziemi Jarosławskiej – Oddział z Zarzecza. Obie grupy rekonstrukcyjne można było odwiedzić w specjalnym obozie rycerskim, gdzie również nie brakowało atrakcji.

Podczas Dożynek odbył się również Przegląd potraw regionalnych Kół Gospodyń Wiejskich „o Złoty Garniec”.

Wieczór uatrakcyjnił występ Przeworskiej Kapeli Podwórkowej „Beka”, przy której bawiono się i tańczono. Gwiazda wieczoru – Markus P. dostarczył wszystkim niezapomnianych emocji. Zabawa taneczna odbyła się przy muzyce zespołu Silence.

• Dożynki Gminne w Urzejowicach