V BIEG TROPEM WILCZYM pamięci Braci Olejarków i Braci Cieślów

10.01.2019 r.

W 2019 r. chcemy upamiętnić lokalnych bohaterów Braci Cieślów ze Studziana i Braci Olejarków pochodzących z Grzęski.

Bieg odbędzie się na 2 dystansach: 7,8 km z Grzęski do Studziana i 1963 m na terenie Studziana.

REGULAMIN BIEGU

ZAREJESTRUJ SIĘ

CEL IMPREZY
– Popularyzacja wiedzy i treści historycznych na temat „Żołnierzy Wyklętych”
– Promocja sportu, biegania i zdrowego stylu życia
– Promocja gminy – organizacja obchodów święta Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Ideą projektu biegowo-edukacyjnego „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat. Wydarzenie niesie silne przesłanie patriotyczne oraz może być ciekawe dla osób w każdym wieku.
W 2019 r. upamiętnimy lokalnych bohaterów: Braci Cieślów ze Studziana i Braci Olejarków pochodzących z Grzęski.
Oddaj hołd Żołnierzom Wyklętym! Przyłącz się do projektu!

TERMIN I MIEJSCE
1. Termin: 3 marca 2019 r., godz. 12.00
2. Start:
godz. 12:15: dla biegu 7,8 km – plac przed Wiejskim Domem Kultury w Grzęsce
godz. 13:30: dla biegu 1963 m – plac przed Wiejskim Domem Kultury w Studzianie
(na miejsce startu będzie zorganizowany przez Organizatora transport autokarami; na miejsce odjazdu autokarów będą kierować wolontariusze – zlokalizowane będzie w bliskości Biura Zawodów)
3. Meta: plac przed Wiejskim Domem Kultury w Studzianie

UCZESTNICTWO
1. W biegu na dystansie 1963 m może wziąć każdy bez względu na wiek. Dzieci biegną pod opieką rodziców. W biegu na dystansie 7,8 km wymagane jest ukończenie 15 lat.
2. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział po przedstawieniu pisemnej zgody podpisanej własnoręcznie przez opiekuna prawnego/ rodzica (przed rozpoczęciem biegu w biurze zawodów).
3. Limit uczestników wynosi 280 osób.

Opłata startowa:
– przy zgłoszeniach do 25 lutego 2019 r. wynosi 20 zł
– w dniu zawodów 40 zł
– dla uczniów szkół z Gminy Przeworsk i Powiatu Przeworskiego opłata startowa 10 zł – zgłoszenia do 25 lutego 2019 r. (weryfikacja w Biurze Zawodów legitymacji szkolnej)
W dniu zawodów liczba pakietów ograniczona!